Krzesła i fotele komputerowe

Krzesło komputerowe OmegaPraca biurowa czy domowy wieczorny lub weekendy czas to korzystanie z komputera w połączeniu z użytkowaniem krzesła lub fotela biurowego. Tworzenie intelektualnego działa w oparciu o prace na komputerze to podstawa obecnych biurowych trendów. Do takiego umysłowego wysiłku niezbędna jest odpowiednia koncentracja oraz oczywiście umiejętność, znajomość danego zagadnienia oraz doświadczenia. Duży wpływ na pracownika oraz jego pracę mają krzesła komputerowe. Ich techniczna konstrukcja jest bardzo ważna, decyduje bowiem o możliwości dopasowania krzesła do ciała użytkownika lub o takiej niemożliwości. W przypadku domowego użytkowania należy wybrać krzesła do komputer dla regularnej wieczornej pracy. Do celów rozrywkowych surfowania lub grania wybierane są krzesła, lub fotele komputerowe.
Różnica pomiędzy tymi dwoma ważnymi przedmiotami jest dość mała, ale niezwykle istotna. W krzesłach siedzisko i oparcie to dwie niezależne konstrukcje fizyczne – w fotelach stanowią one jedną całość. Przez takie rozwiązania krzesła posiadają dużo większe możliwości regulacyjne. Większe pole „manewrów” dla końcowego użytkownika poprzez dwa mechanizmy regulacji. W dobrym krześle komputerowym powinny być zamontowane mechanizm regulacji pochylenia oparcia oraz mechanizm regulacji głębokości siedzenia. Takie rozwiązania w budowie to wyniki starożytnej filozofii ergonomii, a przedmioty te nazywane są ergonomicznymi krzesłami komputerowymi. Użytkownik sama decyduje o ustawieniu krzesła, w zależności od charakteru wykonywanych przez niech prac na komputerze. Ergonomia bardzo poprawia komfort pracy, samopoczucie oraz jest profilaktyczną ochroną przed dolegliwościami kręgosłupa. W przypadku foteli komputerowych wszelkie udogodnienia dla użytkownika tego przedmiotu muszą zostać wbudowane na stałe. Odpowiednie wyprofilowanie  oraz dobór odpowiednich pianek o określonej grubości i gęstości. Fotele są bardziej masywne i „pełne” W krzesłach do komputera dominuje za to minimalizm i lekkość designu. Modne siatkowe oparcia to poprawa komfortu dla ciała oraz możliwość zastosowania regulacji lędźwiowej.
Praca przed komputerem bardzo wciąga, często zapomina się która jest aktualnie godzina. W przypadku zawodów takich jak programiści ramy czasu pracy są bardzo przesunięte. Nie liczy się, która godzina, celem jest dokończenie zadań, których realizacja została przewidziana na dziś. Dla takiej grupy osób konieczne jest odpowiednie dobranie krzesła. Im większy czas spędzany przy komputerze tym ranga siedziska bardzo rośnie. Dobre krzesło komputerowe ma pozytywnie oddziaływać na ciało człowieka. Poza wspomnianym wcześniej ergonomicznym charakterem konstrukcji przydają się dedykowane rozwiązania w ramach elementów zewnętrznych. Przede wszystkim wysokie oparcie z możliwością regulacji wysokości tego elementu. Zakończeniem oparcia powinien być regulowany nagłówek. Pisanie na klawiaturze w sposób naturalny wyznacza konieczność zastosowania podłokietników. Ich regulowana wersja z miękką zewnętrzną nakładką wydaje się być najlepszych wyborem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotele biurowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *