Komputerowe krzesła

Komputerowe krzesło ScubaJak wyglądała by obecnie praca biurowa gdyby w życiu człowieka nie pojawiły się komputery. Trudno to sobie wyobrazić. Poprzez komputery i powszechność dostępu do Internetu nastąpiła rewolucja w wielu dziedzinach życia. Praca się stała bardziej wydajna, zmniejszyła się liczba dokumentów papierowych, a cała sprzedaż oraz usługi przeniosły się do Internetu. W pracy biurowej komputer znajduje się na każdy stanowisku pracy. Jest to obowiązkowe narzędzie pracy, bez którego nie da się nic zrobić. Uzależnienie biurokracji od Internetu jest bardzo silne. Jakakolwiek awaria w sieci spowoduje destabilizacje pracy w niemal każdej firmie.
Czy praca w biurze na komputerze jest komfortowa i bezpieczna dla pracownika. W większości przypadków tak. Przede wszystkim poprawiła się jakość monitorów, które nie są już tak szkodliwe dla oczu. Drugi czynniki ludzkiego zdrowia podczas pracy komputerowej to kręgosłup. Wielogodzinna pozycja siedząca wymaga odpowiednio dopasowanego krzesła komputerowego do ciała pracownika. W tym aspekcie jest niestety bardzo różnie. Jakość wyposażenia stanowisk pracy zależy w dużej mierze od firmy. Każdy właściciel podejmuje decyzje według własnego uznania. Często podejmowane są jednak błędne decyzje wynikające z nieznajomości wpływ krzesła za zdrowie człowieka oraz wyniki jego pracy.
Wysiłek umysłowy wymaga skupienia, nierozpraszania się aspektami fizycznymi. Krzesło do pracy komputerowej powinno posiadać odpowiednią budowę. Pewnym standardem, który zaczyna być coraz bardziej popularnym to ergonomiczne krzesła komputerowe. Jest to konstrukcja krzesła zawierające mechanizmy umożliwiające odpowiednią regulację. Najczęściej jest to połączanie dwóch regulatorów – pochylenia oparcia z siedziskiem wersja synchroniczna oraz płyta przesuwu siedziska. Takie zestawienie pozwala na bardzo duży zakres możliwości regulacji oraz niemal idealnego dopasowania do ciała użytkownika. Przez rozpoczęciem użytkowania krzesła do komputera ( w pierwszym dniu pracy ) pracownik dokonuje indywidualnej regulacji. Wybrania i „zapamiętana” pozycja może być oczywiście w przyszłości zmieniona. Takie ergonomiczne rozwiązania bardzo poprawiają jakość pracy oraz jej wydajność – zostało to wręcz udowodnione w licznych naukowych doświadczenia prowadzonych za oceanem.
Praca przy komputerze wymaga dodatkowo kilku drobnych detali ( poza ergonomicznością produktu ) . Ważna jest odpowiednio wysokie oparcie zakończone zagłówkiem. Jeśli jest możliwość warto wdrożyć regulacje w obu tych elementach. Ponadto bardzo przydaje się regulowana wersja podłokietników, Wielogodzinna praca przy komputerze wymaga jak największych możliwości regulacyjnych w każdym aspekcie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca przy komputerze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *