Krzesła do pracy przy komputerze

Krzesło do pracy przy komputerze LobsterPraca biurowa to forma, która przez ostatnie dekady bardzo ewoluowała. W tej biurowej branży bardzo wzrosło zatrudnienie. Przyczyniła się do tego powszechność Internetu oraz jeszcze większa dominacja komputerów i ich wpływ na jakość oraz wydajność pracy. Z roku na rok zmniejsza się ilość papierów i tradycyjnej dokumentacji. Powszechna stała się elektroniczna dokumentacja, która przechowywana jest na serwerach, dyskach twardych i „chmurach”. Spowodowało to zmniejszenie ilości brył i znaczenie mebli biurowych. Biurka stały się formami niezabudowanymi o długim blacie roboczym. Ma to bardziej charakter psychologiczny – pracownik nie jest ograniczany. Dokumentacja elektroniczna sprawia, że ilość papierów na biurko to raptem jego 1/10 miejsca. Liczy się swoboda, komfort i wspomniany wcześniej brak ograniczeń – ma to być czynnik twórczy oraz zachęta to innowacyjności myślenia i działania.
To co się nie zmieniło – to potrzeba użycia krzesła komputerowego. Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej na wprost komputera wymaga odpowiedniego krzesła. Znaczenie tego przedmiotu jest bardzo dużo. Jego budowa oraz stopień dopasowania do użytkownika przekłada się na jakość pracy, fizyczny komfort oraz zdrowie. Krzesło do pracy przy komputerze powinno mieć wysokie oparcie z zagłówkiem. Wynika to z naturalnej wyprostowanej pozycji siedzącej i głowy ułożonej prosto – wpatrzenia w monitor komputera lub ekran laptopa. Potrzebna jest budowa umożliwiająca ustawienie jak najlepszej pozycji dla ciała. Możliwe jest to poprzez odpowiednią budowę i mechanizmy krzesła do komputera. Jest to uzyskiwane poprzez stosowanie dwóch mechanizm – jednego odpowiedzialnego za regulacje pochylenia oparcia i siedziska, drugi odpowiada za regulację głębokości fotelowego siedzenia. Współpraca tych ważnych składowych daje bardzo pozytywny wynik – ergonomiczność komputerowego krzesła. Z punktu widzenia pracodawcy taki standard fotela do pracy przy komputerze kosztuje, ale bardzo dynamicznie poprawia się wydajność pracy, innowacyjność oraz twórczość. Inwestycja bardzo szybko się zwraca. Dla pracownika sama praca przed komputerem to ryzyko utraty zdrowia – ważne jest zabezpieczenie oczu, odpowiednia odległość od monitora oraz regularne wizyty u okulisty. Z drugiej strony krzesło do pracy przy komputerze wpływa na zdrowie użytkownika. Odpowiednie dobrany i dopasowany fotel chroni przed licznymi dolegliwościami kręgosłupa. Poprawia też koncentrację i bardzo mocno odciąża ciało, które po zakończonym dniu pracy jest gotowe na życie rodzinne, towarzyskie, domowe obowiązki oraz.

Zapisz

Zapisz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca przy komputerze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *