Krzesła komputerowe do biura

Krzesło komputerowe do biuraBiuro to obecnie miejsce, gdzie niemal na każdy stanowisku jest komputer. Wraz z rozwojem Internetu oraz przede wszystkim jego powszechnością, prace biurowe są całkowicie zależne zarówno od komputera jak i globalnej sieci. Poprzez komputeryzacje w społeczeństwa zaszło dużo zmian. W biurach nie są potrzebne meble biurowe w tak dużej ilości. Krzesła komputerowe są często łączone ze społeczeństwem gamingowym. Jest to grupa osób zajmująca się zawodowo graniem w gry komputerowe. Dla tej grupy osób powstała seria produktów – fotele gamingowe. Jest to ważny fotelowy temat, lecz w tym momencie przeprowadzona zostanie analiza budowy, funkcjonalności krzeseł dedykowanych pracy przy komputerze w przestrzeni biurowej.
Praca na komputerze to pewna zmiana w zachowaniu i ułożeniu ludzkiego ciała. Ręce niemal nieustannie używane są do pisania na klawiaturze, ważne jest więc by podłokietniki takiego krzesła były w wersji regulowanej. Wzrok skierowany w monitor komputerowy lub ekran laptopa wymusza wręcz na krześle komputerowym wysokie regulowane oparcie oraz regulowany zagłówek. W pracy przy komputerze sylwetka pracownika jest bardziej wyprostowana. W przypadku pracy typowo papierowej bez użytkowania komputera postawa człowieka jest bardziej pochylona. Takie właśnie naturalne zachowania powodują, że krzesło komputerowe powinno być zdecydowanie wyższym. Design krzesła jest niezmiernie ważny, bo stanowi pewnego rodzaju wizytówkę stanowiska pracy, pracownika jak i całego biura. Obecnie „na czasie” są siatkowe oparcia, które wyglądają bardzo imponująca w wersji wysokie oparcia. Membrana oparci-owa to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Struktura siatki sprawia, że powietrze dociera do ciała użytkownika dużo bardziej bezpośrednio.
Ogólna konstrukcja krzesła komputerowego musi być oparta o mechanizmy, które nadadzą krzesłu odpowiednią wytrzymałość, a jego użytkownikowi szeroki zakres możliwości regulacyjnych.  Celem jest możliwie maksymalny stopień dopasowania elementów zewnętrznych fotela do ciała użytkownika. Osiągnięcie komfortu fizycznego jest gwarantem możliwości skupienia, wyeliminowanie rozproszenia, odcięcia się od własnej fizyczności. Umysł pośrednio, dzięki ergonomicznemu krzesłu komputerowemu zaczyna pracować wydajniej. Wyniki pracy są zdecydowanie lepsze, większą jest otwartość i przewidywalność. Szeroka grupa użytkowników tego rodzaju krzeseł pracuje zdecydowanie dłużej niż tylko 8h dzienne. Mowa tu o programistach, którzy pracując zdalnie lub na kontrakcie użytkują fotele nawet do 12 h dziennie.

Zapisz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca przy komputerze i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.