Krzesło komputerowe dla programisty do pracy zdalnej

stanowisko pracy programistyPraca w domu nikogo już nie zaskakuję, coraz więcej osób pracując na kontrakcie nie wychodzi z domu. Jednak nie należy się łudzić, że w przyszłości jeszcze więcej osób będzie mogło pracować z domu. Home office jest obecnie popularne dla osób z wykształceniem informatycznym, szczególnie programistycznym. Informatyka to sieci i programowanie. Osoby zajmujące się siecią są ściśle związani z miejsce pracy, jej zdalna forma nie jest w tym przypadku możliwa. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja programistów. Branża IT cały czas się rozwija, a na rynku cały czas brakuje specjalistów.
Praca zdalna z domowego biura jest możliwa, jednakże nie od razu po ukończeniu studiów. Konieczne jest pewnego rodzaju obycie i praca 2-3 letnia na etacie. Zdobyte doświadczenie i dobre referencje otwiera wiele furtek, a jedną z nich jest właśnie praca na kontrakcie bez konieczności pojawiania się w biurze danej firmy. Outsourcing w tym przypadku opłaca się zarówno zlecającemu, jak i pracownikowi, który musi założyć własną działalność.
Do pracy w domu trzeba się odpowiednio przygotować. Kluczowe jest rozdzielenie domowej sfery od tej dedykowanej wykonywanej pracy. Konieczne jest wybranie jedno z pomieszczeń i przeznaczenie go na domowe biuro. Brak tak wydzielonej strefy powodować będzie dekoncentrację oraz marnowanie czasu. A to powoduje, że późniejsze próby „dogonienia” zaległości kosztem czasu dedykowane rodzinie. Domowe pomieszczenie, a szczególnie końcowe stanowisko pracy nie może być przypadkowe. Powinno ono zostać zaprojektowane i wykonane zgodnie z aktualnymi trendami i filozofią ergonomii. Najważniejszy jest tak naprawdę jeden przedmiot –krzesło komputerowe. Oczywiście nie należy zapominać o odpowiednim oświetleniu, przyjaznej kolorystyce ścian oraz przestronnym i niezabudowanym biurku, które jeszcze bardziej poprawi ergonomię pracy. Krzesło jest niezwykle istotne nie bez powodu. Programiści pracują dość intensywnie często nie ograniczając się ogólnymi normami godzin pracy. Pracują przecież u siebie, sami sobie są szefostwem. Po pierwsze należy zauważyć, że programiści są często na bakier z aktywności fizyczną. Po drugiej ich praca jest ściśle siedząca z małymi przerwami na kawę i obiad. Pozycja siedząca całodniowa ma niewiele wspólnego z ludzką naturą. Nie jest to pozycja naturalna, a w związku tym dla ciała i organizmu pojawiać się będą pewne konsekwencje takiego trybu pracy. Odpowiednie ergonomiczne krzesło komputerowe zminimalizuje niemal wszystkie negatywne konsekwencje ciągłego trybu siedzące, szczególnie w kontekście funkcjonowania dolnego odcinka kręgosłupa.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/komputer-notatnik-biuro-kod-2788918/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Programista informatyk. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.