Podnoszenie biurowego komfortu

pozyskiwanie pracownika biurowego, a ergonomia stanowiska pracyZ okres kiedy w Polsce trudno było znaleźć pracy, w krótkim czasie pojawiły się problemu odwrotne z brakiem pracowników. Przyczyniło się do tego wielu czynników. Przede wszystkim Polska staje się pewnego rodzaju fabryką Europy. Po drugie coraz większa jest grupa osób młodych dobrze wykształconych, która tak naprawdę wszystkie może się nauczyć. Są to doskonałe perspektywy dla zachodnio-europejskich firm i kapitału. Niskie koszty pracy i duża grupa osób młodych po ogólnych kierunkach studiów przyciąga zachodnie korporacje. W ten sposób najzdolniejsi pracownicy błyskawicznie trafiają do takich firm.
Najważniejszy elementy wpływające na decyzje o wyborze danego pracodawcy to wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju. Z czasem po przepracowaniu i poznaniu firmy wszystko się zmienia. Duże znaczenie mają ogólna atmosfera pracy oraz relacje ze współpracownikami, ale przede wszystkim z kadrą zarządzającą. Pracownicy często na bieżąco śledzą ogłoszenie o pracę, szukając czegoś lepszego, bardziej wymarzonego i zgodnego z umiejętnościami. Nie znajdzie się jednak idealnego miejsca pracy. Każde biuro ma swoje plusy i minusy, jedynie założenie własnej firmy może pozwolić zdjąć „etatowe kajdany”.
W ostatnich latach dużo większe znaczenie mają warunki stanowiska pracy. Poza pensją i wizją rozwoju o pracownika „walczy” się również ogólnym i tymi stanowisk-owymi warunkami. Im lepsze, bardziej nowocześnie zorganizowane stanowisko pracy oraz długa lista ogólnych dodatkowych benefitów tak jak karta na siłownie, basen, dodatkowa opieka lekarska, tym łatwiej pozyskać pracownika. Takie rodzaj zachęcania do wzięcia udziału w rekrutacji jest korporacyjnym rozwiązaniem. Coraz częściej to jednak mniejsze firmy muszą zabiegać o pracowników na możliwie wielu płaszczyznach. Z pewnych powodów nie są już bardziej wyśrubować płac, wiec w możliwie maksymalny i bardziej ekonomiczny sposób starają się zachęcić osobę do złożenia CV. Podnoszenie biurowego komfortu powinien jednak wynikać z naturalnych przesłanek, podpartych naukowymi wynikami badań.  W Ameryce i na zachodzie Europy przez lata prowadzone były badania naukowe w biurach. Badanych było wiele czynników. Jednakże te najważniejsze zarówno dla pracownika jak i pracodawcy miały związek z krzesłem komputerowym. Współczesne stanowiska biurowe to tak naprawdę stanowiska komputerowe. Krzesło na którym siedzi pracownik ma ogromny wpływ na jakość pracy, wydajność, ale również zdrowie i bezpieczeństwo pracownika. Badania naukowe nie pozostawiły złudzeń. Biuro firmy nie powinno dopuszczać się tanich rozwiązań wyposażeniowych. Tylko wysoki stopień regulacji krzesła komputerowego może zapewnić dopasowanie tego przedmiotu do ciała i całkowite wyeliminowanie rozpraszającego czynnika fizycznego.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/cz%C5%82owiek-osoby-budynku-przed-984271/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rywalizacja o pracownika komputerowego. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.