Komputery do firmy – nowe czy używane

komputery dla firmyWiele firm zmaga się nie tylko z zakupem krzeseł biurowe, ale  również z wyborem komputerów. Głównym problemem już na samym początku jest podjęcie decyzji na temat tego czy przedsiębiorstwo powinno wybrać produkty używane czy nowe. Istnieje wiele firm oferujących sprzęt poleasingowy oraz używane krzesła do komputera. Rozwój firmy lub jej otwarcie i potrzeba szybkiego zbudowania wielu stanowisk to dość duży koszt. Jeśli kapitał firm jest pokaźny nie ma wątpliwości, że wybrany zostanie nowy sprzęt komputerowy.


Jeżeli zakupione urządzenia mają służyć do obsługi programów biurowych wyszukiwania informacji w Internecie lub obsługi prostych programów księgowych wystarczający będzie zakup komputerów używanych. Jeśli jednak będą one przeznaczone do takich procesów jak tworzenie i obróbka grafiki komputerowej, montaż filmów lub projektowanie stron www, to na takie stanowiska potrzebny jest zdecydowanie bardziej wydajny – nowy sprzęt.
Często można kupić używany sprzęt komputerowy, który nie posiada żadnych wad. Przed dokonaniem samego zakupu, trzeba jednak dobrze obejrzeć urządzenia. Kolejnym ważnym czynnikiem zakupu używanych komputerów jest marka. Do firmy nie powinno się kupować komputerów składanych z różnych podzespołów. Zaleca się zakup sprzętu, który od początku do końca postawał w fabryce markowego producenta. Przeważnie są to komputery klasy Bussines. Warto wiedzieć, że sprzęt tej klasy jest zazwyczaj lepiej wykonany niż wersje komputerowych dedykowane sprzedaży w markecie.
Ocenę stanu technicznego komputerów trzeba powierzyć specjaliście. Musi on sprawdzić, czy komputery z oryginalną obudową nie posiadają w środku czynni wymiennych. Czy w między czasie ktoś nie podmienił części. Po drugie trzeba ocenić parametry pamięci i rodzaj procesora. Bardzo okazyjny zakup może okazać się całkowicie błędny, bo niskie parametry pamięci i procesora będą bardzo negatywnie wpływać na wydajność pracowników. Nie warto być nadmiernie oszczędnym, brak audytu przez zewnętrznego specjalistę może oznaczać pieniądze wyrzucone w błoto
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: nowe czy używane komputery do firmy. Wybór ten zależy jest od wielu czynników i każde przedsiębiorstwo powinno dokonywać go w pełni indywidualnie, według swojej, subiektywnej oceny. Średnie i większe firmy o charakterze korporacyjnym wybierają nowe komputery na nowe stanowiska pracy. Artykuł dedykowany jest wszystkim firmom, które właśnie powstają i planowane jest od razu zatrudnienie wielu pracowników na stanowiska komputerowe.
Należy pamiętać, że poza komputerem, który jest głównym narzędziem pracy kluczowym przedmiotem jest także krzesło komputerowe. Wiele firm podobnie jak w przypadku jednostek centralnych tak samo z tym przedmiotem ma wiele zakupowych dylematów. Często okazje leasingowe wydaje się być prawdziwą okazją. Fotele komputerowe mają ogromy wpływ na zdrowie, jakość i wydajność osoby, która będzie go użytkować. Trzeba mieć tego świadomość i umieć ocenić nie tylko stan techniczny, ale poziom ergonomiczności. Ergonomia na każdym stanowisku komputerowym jest bardzo potrzebna.

Zdjęcie pobrane z serwisu : https://pixabay.com/pl/kmputerowe-stacje-robocze-komputer-415138/

Ten wpis został opublikowany w kategorii sprzęt komputerowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.